Katalog firm - Firmy-Katalog.pl - Promocja firmy w internecie usługi, promocje, zlecenia, produkty, opinie.

 
 
 
 
Strona główna > Aktualności > UWAŻAJ, na fałszywą firmę podającą się za Google Wizytówka twojej Firmy.

Dodano 2019-09-14 (komentarzy 0)

UWAŻAJ, na fałszywą firmę podającą się za Google Wizytówka twojej Firmy.

Wróć do listy artykułów
UWAŻAJ, na fałszywą firmę podającą się za Google Wizytówka twojej Firmy.

Fałszywe informacje o firmach w Google Call to oszustwo.

Po nawiązaniu połączenia przedstawiciel poprosił mnie o sprawdzenie, czy jestem właścicielem „wstaw tutaj nazwę firmy”, która w rzeczywistości była firmą prowadzoną wiele lat temu z partnerem. Mimo że nie jestem już częścią tego biznesu, postanowiłem grać dalej, aby dowiedzieć się więcej na temat tego połączenia i dowiedzieć się, czy jest to oszustwo, czy coś innego. Przedstawiciel zapytał mnie, jaki rodzaj usług oferujemy, a nie zastanawiając się, powiedziałem mu, że oferujemy usługi „marketingu cyfrowego”. Natychmiast powiedział mi, że nie potrzebujemy informacji o firmie dla tego typu usług.

 

Postanowiłem trochę naciskać, ponieważ wciąż nie odkryłem, czy to oszustwo. Zapytałem go bezpośrednio, czy to oszustwo. Następnie powiedział mi, że to firma, za którą płacisz, aby ubiegać się o wpis na swoją firmę. Po rozmowie z nim zdałem sobie sprawę, że nie są oszustwem w sensie prawnym, jednak prowadzą bardzo podejrzaną i nieetyczną praktykę.

 

Dzwoniący nigdy nie identyfikuje się jako Google, jednak nigdy nie oświadcza, że ​​nie jest Google. Ich przedstawiciele działają raczej tak, jakby „patrzą na ciebie w systemie”, dając złudzenie, że rozmawiasz z kimś w Google. Gdy stwierdzą, że zgłoszenie do Twojej firmy nie jest przedmiotem roszczenia, będą następnie sprzedawać Ci usługę w celu odebrania Twojego wpisu. Niestety nie udało mi się dotrzeć do tego punktu, aby dowiedzieć się, ile płacą, ani odkryć ich prawdziwej tożsamości.

 

Firmy te twierdzą, że są autoryzowaną grupą Google, która może ubiegać się o wpis o Twojej firmie. To nie jest prawda. Każdy może zgłosić roszczenie do swojego wpisu, żadna grupa nie jest „autoryzowana przez Google”, aby zgłosić roszczenie do wpisu.
Chroń się przed nieuzasadnionymi połączeniami telefonicznymi z Google

Google utworzyło stronę dotyczącą tego połączenia telefonicznego z informacji o firmach Google, aby pomóc Ci zrozumieć, jak je rozpoznać. Od czasu do czasu Google może do Ciebie dzwonić w celu zweryfikowania Twojej firmy lub potwierdzenia informacji o firmie. Zrobią to, jednak dostarczają te elementy, których Google nie robi.
Google NIE:

    
Obciążymy Cię opłatą za włączenie do Google Moja Firma lub Wyszukiwarki Google. Dodanie witryny dla obu z nich jest bezpłatne.
    

Zaproponuj poprawę rankingu wyszukiwania lub zarządzanie profilem online swojej firmy. Jeśli jesteś zainteresowany tego typu usługą, Data Driven Labs oferuje pakiety optymalizacji wyszukiwania lokalnego.
    

Poproś o hasło lub kod weryfikacyjny. TO JEST WAŻNE! Nigdy nie podawaj tych informacji nikomu, kto do Ciebie dzwoni. Google nigdy nie będzie potrzebować tych informacji.Umieść roboty.

 

Google udostępnia stronę z informacjami o bieżących oszustwach, w tym oszustwach telemarketingowych.
Kim oni są

 

Po pierwsze, zdaj sobie sprawę, że te firmy nie są Google. Tego typu połączenia, zwane robotami, są nielegalne w Stanach Zjednoczonych zgodnie z ustawą o ochronie konsumentów przez telefon. Google nie ma z nimi nic wspólnego. Są to nieetyczne firmy „marketingowe”, które próbują sprzedać Ci plany marketingowe dotyczące pakietów weryfikacyjnych. Chociaż sprzedaż usług, które mają pomóc firmom w uzyskaniu informacji o ich ofertach, jest usługą zgodną z prawem, podejście, które przyjmują te firmy, sprawia, że ​​jest to nieetyczne.

 

Google posunął się nawet do wytoczenia procesu przeciwko jednej z tych nieetycznych firm „marketingowych”. Pozew nadal się sprawdza, ale twierdzi, że firma marketingowa wysuwa fałszywe lub wprowadzające w błąd twierdzenia podczas procesu sprzedaży, aby wprowadzić konsumentów w błąd, twierdząc, że istnieje pewien rodzaj relacji między nimi a Google.

 

Aktualizacja 27.09.2017: Otrzymaliśmy kolejne połączenie i mogliśmy zebrać dodatkowe informacje. Oświadczyli, że są autoryzowaną grupą Google, która usunie twoje informacje i zgłosi roszczenie do Twojego wpisu, ponieważ Google współpracuje tylko z firmami z listy Fortune 500 i że Google upoważniło takie firmy, jak one, do współpracy z małymi i średnimi firmami. Kiedy zapytałem o nazwę ich firmy, powiedzieli nam fałszywą nazwę „PDS a firma autoryzowana przez Google Listings”. Kiedy zapytałem, co oznacza „PDS”, nie odpowiedzieli.

 

Pamiętaj, że to nie jest prawda. Możesz odebrać swój wpis na własną rękę. Google poradzi sobie nawet z Tobą za pośrednictwem swojego systemu wsparcia, niezależnie od wielkości Twojej firmy.

 

Aktualizacja 2/6/2018: Dzisiaj otrzymaliśmy telefon od innej firmy. Szybko stwierdziła, że ​​nasz wpis został niepubliczny w lutym 2016 r. (Nieprawda) i jest planowany do usunięcia (ponownie kolejne kłamstwo). Zapytałem ją, czy są Google, żeby zobaczyć, czy tu leżą. Powiedziała, że ​​nie są Google, ale „Certyfikowanym partnerem Google”. Następnie zapytałem o nazwę firmy, która powiedziała, że ​​nazywa się „Lokalne aukcje”. Po kilku dalszych rozmowach na telefonie udało mi się przekonać ją, że jest w firmie z Cedar City w stanie Utah.

 

Pamiętaj, że ta firma nie dzwoni w imieniu Google. Są bardzo ostrożni w tym, jak się ukrywają, omijając prawo. Fakt, że musiałem naciskać, aby uzyskać ich prawdziwe imię, świadczy o tym, że wiedzą, że ich usługa nie jest etyczna. W formularzach produktów Google znaleźliśmy jednego użytkownika, któremu powiedziano to kłamstwo.


 

Co powinieneś zrobić? Nie zatrudniaj ich!

 

Po pierwsze, nie płać tym firmom ani grosza. Nie są powiązani z Google i sprzedają ci tylko produkt, który możesz zrobić za darmo we własnym zakresie. Zamiast tego, przejmij swój własny wpis za pośrednictwem Google, a następnie sam go zoptymalizuj. Jest to bardzo prosty proces i nie wymaga wiele pracy z twojej strony. Ponadto zgłoszenie do wykazu jest teraz zgłaszane na Twoim koncie Google, co daje Ci pełną kontrolę. Po zgłoszeniu roszczenie informacje o Twojej firmie nie wygasną, w przeciwieństwie do sugestii tych połączeń oszustwa. Informacje o Twojej firmie będą nadal zgłaszane, a jeśli będziesz mieć jakiekolwiek problemy, możesz skontaktować się bezpośrednio z Google za pośrednictwem ich kanałów pomocy.
Zgłoś je!

 

AKTUALIZACJA: Google uruchomiło teraz narzędzie do zgłaszania stron trzecich, które przeprowadzają to oszustwo. Aby zgłosić tych rozmówców, wypełnij ten formularz dostarczony przez Google, aby je zgłosić. Google złożyło już pozwy przeciwko 5 z tych firm i prosi publiczność o przekazanie im informacji o innych podmiotach zaangażowanych w tę praktykę.

 

Najpierw spróbuj powstrzymać połączenia przychodzące. Sugerujemy dodanie Twojej firmy do krajowej listy „Do Not Call”. Wszystkie legalne firmy telemarketingowe powinny sprawdzić swoją listę połączeń na krajowej liście „Nie dzwonić” i usunąć twój numer z listy połączeń. Jeśli będą nadal dzwonić po dodaniu się do listy, złóż skargę na Krajową listę „Nie dzwonić”. Nie może ich to zatrzymać, ale powiadamia FTC o tych połączeniach.

Po drugie, poproś o usunięcie z listy i nie kontaktowanie się z tobą ponownie. Znowu działa to tylko czasami, ponieważ nie zawsze następują.

 

Po trzecie, ostrzegaj innych. Wiele z tych firm nadal działa, ponieważ nikt inny nie wie o tym oszustwie. Udostępnij ten artykuł innym lub napisz własny post na blogu lub wiadomość w mediach społecznościowych, aby udostępnić go innym właścicielom firm. Jeśli należysz do lokalnej izby lub grupy biznesowej, poświęć kilka minut na rozmowę z innymi członkami i ostrzeż ich przed tym oszustwem. Istnieją inne strony internetowe, w których można zgłaszać oszustwa, takie jak BBB i inne. Złóż skargę na tego typu strony, aby ostrzec innych.

 

Jak się wykręcić z rozmowy w bezpieczny sposób?

 

Nie obrażaj, nie groź jeżeli to zrobisz otrzymasz z pewnością negatywne opinie w wizytówce swojej firmy oczywiście wyssane z palca.

 

Więc jak się obronić?

 

Niestety ale ładnie podziękuj, i powiedz że niestać twoją firmę na takie wydatki na tą chwilę. Poproś o kontakt np. za 6 msc. To jest najbezpieczniejszy sposób rezygnacji.

 

Wizytówka firmy w Google jest darmowa!

W jaki sposób utworzyć własną wizytówkę dowiesz się tutaj WIZYTÓWKA FIRMY GOOGLE

 

Komentarze:

Aby dodać komentarz zaloguj się na swoje konto

  Schowek (0)

 

Szanowna Internautko, Szanowny Internauto, Szanowni Przedsiębiorcy


Pragniemy Cię poinformować, że nasza strona może dostosowywać treści do Twoich potrzeb. Aby to robić, potrzebujemy Twojej zgody na przetwarzanie danych w celach personalizacji treści marketingowych. Jeżeli klikniesz przycisk „chcę korzystać z serwisu i wyrażam zgodę” lub zamkniesz to okno, to wyrazisz zgodę na przetwarzanie przez Katalog Firm Polska | Firmy-Katalog.pl i jej Zaufanych Partnerów Twoich danych
osobowych zapisywanych w plikach cookies lub za pomocą podobnej technologii w celach marketingowych (w tym poprzez profilowanie i analizowanie) podmiotów innych niż https://firmy-katalog.pl/, obejmujących w szczególności wyświetlanie spersonalizowanych reklam w naszej platformie ogłoszeniowej.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne. Zgodę możesz w każdym momencie wycofać lub ponownie wyrazić na stronie Dopasowanie reklam. Pamiętaj, że wycofanie zgody nie wpływa na zgodność z prawem przetwarzania dokonanego wcześniej. Więcej informacji związanych z przetwarzaniem danych osobowych znajdą Państwo w naszej Polityce Prywatności. Podstawą prawną przetwarzania Państwa danych osobowych zawartych w plikach cookie w ww. celu, jest zgoda użytkownika na przetwarzanie danych osobowych wyrażona poprzez zaznaczanie powyższego okienka (art. 6 ust. 1 lit. a pltk). Użytkownikom przysługują następujące prawa: prawo żądania dostępu do swoich danych, prawo do ich sprostowania, prawo do usunięcia danych, prawo do ograniczenia przetwarzania oraz prawo do przenoszenia danych. Więcej informacji na temat przetwarzania Państwa danych osobowych, w tym przysługujących Państwu uprawnień, znajdziecie Państwo w naszej Polityce Prywatności.

Chcę korzystać z serwisu i wyrażam zgodę